Tańszy zamiennik z Chin

http://www.bamartech.pl/oczyszczalnie_6.html rysiki traserskie

Teraz druga opcja na oszczędność i zakup sprzętu tańszego, ale tym razem zupełnie nowego. Chodzi o alternatywne rozwiązania jakimi kuszą nas firmy chińskie. Nie jest informacją nową, że Chińczycy są szalenie kreatywni i w Państwie Środka wytwarza się praktycznie wszystko. Nie inaczej jest ze sprzętem przemysłowym o sporych gabarytach. Pochodzące stamtąd termoformiarki, przecinarki czy frezarki da się znaleźć w wielu europejskich zakładach. Koszty są znacznie niższe, nawet jeśli wliczymy w nie wysokości cła i podatku VAT jakie mogą zostać nałożone przez tutejsze służby celne.

Kwestią otwartą pozostaje jakość i trwałość takich rozwiązań. Wśród osób znających branżę, zwłaszcza od strony czysto technicznej, można znaleźć opinie na temat maszyn konkretnych marek. Jeśli recenzje są przychylne, to taka inwestycja jest warta rozważenia. Tym bardziej, że chińscy wytwórcy chcą zrywać z wizerunkiem tandety i coraz bardziej przykładają się do jakości. Ma to swoje konsekwencje w postaci coraz lepszych produktów, które później możemy kupować na zachodnich rynkach. Jest się zatem nad czym zastanowić.

Istotnym problemem natury logistycznej może być zapewnienie maszynom odpowiedniego serwisowania – możliwe bowiem, że z czasem zaczną się one psuć, co dotyczy również maszyn oferowanych przez producentów z Europy czy USA. Zwykle producent z Chin nie posiada stosownych przedstawicielstw na Zachodzie, więc w praktyce gwarancje serwisowe okazują się fikcyjne. W takim układzie pozostaje szukać rozwiązań na własną rękę, co może, ale nie musi dać dobrych efektów.